TV reportáže
Ostrov Ventotene a toskánské Castiglionchio - Objektiv

toskanskoObjektiv, Česká televize 22.7.2012  I v další reportáži zůstaneme v Evropě, z Řecka se přesuneme do Itálie. A co nás tam čeká? Dozvíme se mimo jiné, jak se kdysi lisoval olivový olej a jak vám ukáže Lucie Chvojková, nebylo to nic snadného. Nahlédneme do života zemědělců v minulém století, vypravíme se za nimi do Toskánska. A samozřejmě, že nebude chybět ani chuť pravé italské kuchyně a vína. A kdyby vám to pořád ještě bylo málo, tak se vrtulníkem přesuneme na ostrov Ventotene kterým nás provede přímo jeden z místních obyvatel.  

 
Objektiv - Sperlonga

tv-objektiv-sperlongaObjektiv, Česká televize - 6.11.2012  Míříme do Itálie do Sperlongy. Do míst, která byla kdysi útočištěm a letoviskem nejurozenějších Římanů. S pádem impéria začala pustnout, lidé ji opouštěli kvůli močálům i nájezdům loupeživých Saracenů. Tahle hrozba může mimo jiné za to, že na pobřeží vyrostla řada strážných věží. Ani ty neuchránily Sperlongu v šestnáctém století před útokem obávaného Chajruddína Barbarossy, osmanského korzára a paši, který se svou flotilou pirátů rozséval strach v celém západním Středomoří. O dvě stě let později ale Sperlonga znovu vstává z popela a život jí vracejí ti, kdo jí kdysi propůjčili někdejší slávu - tedy bohatí a vážení obyvatelé Apeninského poloostrova. Pravý boom, řekněme turistický, nastal až po roce 1957, kdy byla dobudována Via Flacca - jediná silnice, která sem otevírá pohodlný přístup. A právě po ní sem doputovala taky reportérka Lucie Chvojková, aby vám Sperlongu představila osobně.

 
Trentino letní - Objektiv

CT-Trentino-1-164417Objektiv, Česká televize 17.7.2012  Teď míříme do hor. Konkrétně do italského Trentina. Pokud jste vášniví lyžaři, netřeba vám tuto oblast zdlouhavě představovat. Ale nechme lyže pěkně na půdě, léto je v plném proudu a tento horský region toho nabízí spoustu i v letním období. Přesvědčí vás o tom Lucie Chvojková, která léto v Trentinu okusila na vlastní kůži. Napřed vyrazila do terénu na horském kole, pak nechala své sportem zmožené tělo hýčkat v místních bylinných lázních a nakonec se nechala přesvědčit i k malému horolezeckému výstupu.

 
Gaeta - Objektiv

gaeta Objektiv, Česká televize - 29.4.2012  Místo opředené mnoha řeckými a římskými bájemi. To je italská Gaeta. Přístav, který leží mezi Římem a Neapolí. Nevydáme se do historického centra, ale naopak podrobně prozkoumáme jeho okolí. Takže se můžete těšit na tajemná místa, která sloužila jako úkryt pirátům. Vydáme se ale i třeba do národního parku, nebo do nedalekého mauzolea. A taky do bunkru z druhé světové války. A představte si, že dodnes není úplně jasné, jak a kdy Gaeta získala svoje jméno. A to už se dost pravděpodobně nedozvíme nikdy.

 
Před půlnocí (Česká televize) - rozhovor s Lucií Chvojkovou

ct-porad-pred-pulnociTéma: Co o Itálii v průvodcích nenajdete
Host: Lucie Chvojková, novinářka
Moderuje: Petra Flanderková

Online: spustitelný odkaz

Téma: Co o Itálii v průvodcích nenajdete
Host: Lucie Chvojková, novinářka
Moderuje: Petra Flanderková
 
Muškátové víno, Piemont - Objektiv

CT-Muskatove-vino-1-143036Objektiv, Česká televize - 30.1.2011  Piemonte – kraj na severu Itálie, který sluje skvělým vínem. Víno tu má dokonce takový symbolický a ekonomický význam, že se kdysi octlo v centru mezinárodního konfliktu s Rakouskem. Ten pak byl v polovině devatenáctého století jedním z nejdůležitějších impulsů ke sjednocení Apeninského poloostrova. Ale pryč od válek a politiky. Čeká nás, jak už bylo řečeno, víno, a abychom nehonili příliš zajíců nejednou, vezměme si jen takové moscato. Lucie Chvojková o něm zjistila první poslední a je tu, aby si s námi připila na zdraví jedním z nejlepších vín z kraje, kde by za dobrá víno klidně padli.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>
Strana 1 z 3